شیر فشار شکن پتروکاسپین پاسارگاد | kasrasaran

شیر فشار شکن پتروکاسپین پاسارگاد | kasrasaran

در ادامه همراه تیم فنی و مهندسی کارا پمپ باشید تا با شیر فشار شکن به صورت تخصصی و جامع ، نگاهی به این وب سایت داشته باشید آشنا شویم . در نتیجه به بخار اجازه می‌دهد تا از طریق لوله D به قسمت زیرین دیافراگم K منتقل گردد که متعاقبا باعث خواهد شد تا شیراصلی H در مقابل فنر مربوط به G باز شده و اجازه عبور مقدار بیشتری از سیال را می‌دهد. همچنین حرکت‌های بسیار کوچک در شیر باعث تغییرات زیاد در میزان سیال عبوری میشود و نهایتا باعث تغییرات فشار در خروجی خواهد شد.

  • این شیر به صورت اتوماتیک و یا خودکار فشار زیاد را به فشار کم و متغیر ورودی را به ثابت خروجی تبدیل می‌کند.
  • برای کنترل سیال تحت فشار، می توان از سیستم های هیدرولیکی یا پنوماتیکی متناسب با فرآیند یا کاربردی که نیاز داریم بهره ببریم و البته برای کنترل این سیال تحت فشار از شیر های کنترل فشار هیدرولیک استفاده می کنیم.
  • اگر باری که سیلندر جا به جا می نماید موجب افزایش مقاومت در مدار و در نتیجه فشار سیستم نیز به متناسب فشار به وجود آمده افزایش می یتبد.

شیرهای توپی هستند که اغلب جهت قطع و وصل یکباره جریان مایع استفاده میشوند. دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس (RO) که جهت آبیاری استفاده میشود. شیر فشار شکن ( Pressure Reducing Valve ) به وسیله ای گفته می شود که وظیفه کاهش فشار سیال را داراست. بیشتر مواقع و به اشتباه شیرهای فشارشکن و شیرهای اطمینان، یک محصول تلقی می شوند. درصورتیکه این دو شیر، دو عملکرد متفاوت داشته و هریک کاربردی متفاوت دارد.

روش و مراحل نصب شیر فشار شکن:

این مدل‌ شیر برای کاهش فشار یک المان کاملا حساس محسوب می‌شود و معمولا به صورت مستقیم شیر را راه اندازی می‌کند. این شیرها علاوه بر وزن کمی که دارند از ساختمان ساده‌ای هم برخوردار هستند به همین دلیل برای کنترل جریان‌های کم، گزینه بسیار مناسبی خواهند بود. این مدل شیرها در تجهیزات لباس‌شویی، صنایع غذایی و سیستم استرلیزه بخار و … کاربرد دارند.

شیر خلا- فشار شکن (Pressure Vacuum Relief Valve)

فشار مجدد (شکل 3 با برچسب C)، همچنین به عنوان فشار بسته شدن معرفی می شود، فشاری است که در آن شیر مسدود می شود. دریچه های کمکی به طور متناسب، نزدیک فشار تنظیم شده بسته می شوند (شکل 3 با برچسب D)، در حالی که شیرهای اطمینان بیشتر از فشار تنظیم شده مسدود می شوند. برعکس، هنگامی که فشار آب ورودی کاهش می‌یابد، نمودار بازتر می‌شود تا آب بیشتری از شیر عبور کند. شیر فلکه صنعتی از جنس چدن که یک سوزن در انتهای میله اصلی آن قرار دارد و برای کنترل دبی از آن استفاده میشود. شیر خودکار اغلب روی رایزر بسته میشود و آبپاش به کمک بست و قلاب روی آن نصب میشود.

پاپپت پایلوت یک پاپت مستقیم است که تنظیم فشار شیر تخلیه را تعیین می کند. هنگامی که فشار سیستم به اندازه‌ای افزایش می‌یابد که پاپ پیلوت را ترک کند، رسانه‌های بالای پاپت اصلی می‌توانند از کنار پاپت خلبان به سمت خروجی جریان پیدا کنند. این باعث افت فشار در بالای پاپت اصلی می شود و به آن اجازه می دهد تا باز شود تا رسانه های زیر آن بتوانند به خروجی شیر جریان پیدا کنند. سفت کردن پیچ تنظیم بالا به افزایش کشش روی فنر کمک می‌کند که فشار آب را هنگام خروج از شیر کاهش می‌دهد.