مهلت ارسال اظهارنامه بر ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۱ تمدیدشد تازه های حسابداری | تکس مپ

مهلت ارسال اظهارنامه بر ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۱ تمدیدشد تازه های حسابداری | تکس مپ

در این سالهای اخیر مالیات بر ارزش افزوده، به انواع مالیات‌هایی که در نظام مالیاتی کشور دریافت می‌شود اضافه شده است. برای درک بهتر مفهوم این نوع مالیات، بهتر است ابتدا بدانیم ارزش افزوده در این قانون به چه معناست. در خاتمه نیز با تایید کردن صحت اطلاعات وارد شده ، در خصوص مالیات ارزش افزوده ، نام و نام خانوادگی وارد کننده اطلاعات را وارد کرده و یکی از گزینه های ثبت موقت ( در صورتی که هنوز قصد نهایی کردن و ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده را ندارید ) و یا تایید و مرحله بعد را انتخاب نمایید . بخشنامه سازمان امور مالیاتی موضوع تسلیم اظهارنامه دوره چهارم (فصل زمستان) مالیات بر ارزش افزوده سال 1401 ابلاغ شد.

  • برای درک بهتر موضوع با این ویدیوی آموزشی همراه باشید تا با شیوه ارسال این اظهارنامه ارزش افزوده خاص آشنا شوید.
  • سلام… درمورد اخذ مالیات بر ارزش افزوده طلاجات… شرح کامل قانون را بیان کنین چون درحال حاضر به کل مبلغ طلا + اجرا ساخت مالیات بر ارزش افزوده محاسبه و از مشتری اخذ میشود درحالیکه شما فرمودید فقط به اجرت ساخت طلایی که وجه آنرا طلافروش به طلاساز پرداخته مشمول مالیات میشود …..
  • اگر شما هم در این باره با سوالی روبرو شدید، نظرات خود را از طریق بخش کامنت یا کانال های ما در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
  • از اینکه با نظرات و پیشنهادات خود ما را در ارتقاء و بهبود کیفیت این وب‌سایت یاری کرده و همچنین از مطالب این وب‌سایت با ذکر منبع «دفتر اسناد رسمی ۷۷۸ تهران» همراه با لینک «irnotary» استفاده می‌کنید، سپاسگزارم.
  • برای دریافت اطلاعات بیشتر باید روی گزینه «مشاهده سوابق ثبت نام» در پایان جدول کلیک کنید.

مهمترین الزام قانونی مالیات ارزش افزوده، ارسال اظهارنامه هر سه ماه یک بار است. یکی از وظایف مودیان، دریافت مالیات از خریدار و پرداخت آن به خزانه دولت است و وظیفه دیگر آن ها گزارش مبالغ خرید و فروش انجام شده و مقدار ارزش افزوده آن ها تا 15 روز بعد از پایان هر فصل است. این گزارش در فرم خاصی به نام اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ارسال می‌شود. براساس ماده ۸ لایه مالیات بر ارزش افزوده مالیات و عوارضی که مودیان برای خرید کالاها و خدمات موردنیاز خود پرداخت می‌کنند، به عنوان اعتبار مالیاتی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

اطلاعیه فروش فوری دور جدید خودرو برای همه | حراج بی نظیر خودرو نصف قیمت بازار 3 تا 10 خرداد +لینک

قبل از اینکه به سولات اساسی در خصوص مالیات غیر مستقیم پاسخ دهیم به اختصار یک تعریف مختصر در خصوص این نوع مالیات خواهیم داشت . عدم درج درست ارزش ریالی کالا یا خدمات در صورت حساب رسمی که کد اقتصادی دارد. اگر شما قصد پرداخت VAT را به فروشنده کالا یا خدمات دارید، بایستی گواهینامه ثبت نام را از فروشنده کالا یا خدمات دریافت کنید اطلاع لازم را کسب کنید.

اقتصاد ایران در تله قیمت دستوری/ کاکایی: فکر اساسی برای بازسازی سیاست‌های اقتصادی کنید

ارزش افزوده در اصطلاح لغت به افزایش ارزش یک محصول از ابتدای تولید تا مرحله‌ی تکمیل آن گفته می‌شود. مثلاً شما یک صندلی را در نظر بگیرید؛ این صندلی از ابتدا یک صندلی نبوده است بلکه چوبی بوده که خریداری شده و سپس با طی مراحلی به صندلی تبدیل شده و در نهایت برای فروش در اختیار مغازه‌دار قرار گرفته است . ارزش افزوده طبق قانون، تفاوت بین ارزش کالا و خدمات عرضه شده با ارزش کالا و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین می باشد. اظهارنامه ارزش افزوده قابلیت حذف شدن ندارد و فقط میتوان نسبت به ویرایش اقدام کرد. بعد از اینکه روی گزینه ورود برای ثبت اطلاعات چک کلیک کردید و آن را کامل نمودید، وارد صفحه اطلاعات پرداختی می‌شوید. در آن صفحه باید نوع حساب، شماره‌حساب، اداره کل، سال عملکرد و شماره دوره را مشخص نمایید.

دیدگاه برای ”سامانه مالیات بر ارزش افزوده؛ آموزش تصویری کار با سامانه (evat)“

طبق قانون تمام اشخاص حقیقی و حقوقی طی نیمه آغازین هر ماه موظف به تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده خود هستند و البته در صورت عدم ارسال شامل پرداخت مبالغی تحت عنوان جریمه خواهند شد. جهت ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده ، مودیان می‌بایست به سامانه ارزش افزوده مراجعه و ثبت نام اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده خود را تکمیل نمایند. مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم زمستان ۱۴۰۱ تا تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۲ خواهد بود.