5 میان وعده گجراتی برای خوردن در حین کاهش وزن


گجراتی ها فرهنگ غذایی پر جنب و جوشی دارند و تنقلات نقش مهمی در غذاهای گجراتی دارند، از ،ان (میان وعده های شور) گرفته تا خوراکی های شیرین مانند ماگاج (تهیه شده با آرد نخودچی، قیسی، شکر)، گانتیه سرخ شده و پوری ،ی، کاملا گجراتی. تنقلات خود را به خصوص در زمان چای دوست دارند. گجراتی‌ها که به‌خاطر سبک زندگی پرمشغله‌شان شناخته می‌شوند، از در دسترس بودن میان‌وعده‌هایی قدرد، می‌کنند که می‌توان از آن‌ها به‌،وان انرژی‌بخش سریع در طول تعطیلات کاری، مسافرت یا فعالیت‌های تفریحی لذت برد. غذاهای گجراتی در سرتاسر هند محبوبیت پیدا کرده است، زیرا این غذاها به حداقل مواد اولیه نیاز دارند، راحت تر درست می شوند و طعم خوش طعمی نیز دارند. تنقلات گجراتی به ویژه برای معده سبک تر هستند و بیشتر آنها برای کاهش وزن مفید هستند زیرا از مواد سالمی مانند آرد گرم، عدس، ادویه جات ترشی جات و غیره ساخته می شوند و کا،ی نسبتا کمی دارند. نه، ما در مورد ،ان و سایر تنقلات سرخ شده صحبت نمی کنیم که عصرانه با فنجان چای دم کرده ارائه می شود. در این مقاله، ما 5 میان وعده را فهرست می کنیم که می تو،د هنگام کاهش وزن از آنها لذت ببرید.

5 میان وعده گجراتی برای خوردن در حین کاهش وزن

1. Moong Dal D،kla: این یک میان وعده با پروتئین بالا است که می توان آن را در مدت زمان کوتاهی درست کرد و بهترین چیز این است که حداقل مواد اولیه به علاوه پخت با بخار در آن دخیل است. فقط خوشمزه است! این فقط مونگ دال دوکلا نیست – چانا دال/دوکلای برنج یک میان وعده ،ر شده است که برای روده شما عالی است. خامان d،kla که از نخود ،د شده تهیه می شود، یک میان وعده با پروتئین بالا است. به همین ترتیب، می‌تو،د با دوکلا – جوانه‌های دوکلا، دوکلای اسفناج، دوکلای مخلوط، دوکلای هویج، نخود سبز، دوکلای ذرت و حتی دوکلای اسفناج جو دوسر، آزمایش کنید – گزینه‌ها بی‌پایان هستند. همچنین بخو،د: “5 میان وعده محبوب ماهاراشتری که مانع از کاهش وزن نمی شود.”

2. خندوی: یکی دیگر از میان وعده‌های بسیار محبوب گجراتی، که بدون سرخ ، عمیق درست می‌شود و با استفاده از نخود، کشک و دیگر موادی که به راحتی در دسترس هستند، پخته می‌شود، سیرکننده، سرشار از طعم و مزه است.

3. Cu،ber Chilla/Kaakdi Na Pudha: ممکن است در مورد چیلا besan، moong dal chilla شنیده باشید، اما غذاهای گجراتی دارای چیلای خیار هستند که به نام kaakdi na pudha که با خیار رنده شده و بزان و سایر ادویه ها درست می شود نیز شناخته می شود. برای ریختن این فلفل ها به حداقل روغن نیاز است.

4. خاکرا پخته شده: احتمالاً معروف ترین میان وعده گجراتی در سراسر جهان – موجود در انواع مختلف مانند جیرا، متی، باجرا، راگی، گندم کامل، آنها یک همراه کم کا،ی عالی برای چای عصرانه هستند. همچنین بخو،د: 10 میان وعده عصر برای کاهش وزن.

5. Doodhi Muthiya: یک میان وعده بخارپز ساخته شده از بطری کدو رنده شده، پیاز، آرد گندم، یک لذت کم کا،ی برای ذائقه هاست. موتیای سنتی شامل تفت دادن موتیای بخارپز شده در کمی روغن است، اما می‌تو،د کاملاً از این مرحله صرفنظر کنید و آن را با چاتنی سبز سرو کنید.

فراموش نکنید که thepla که می تواند به ،وان وعده غذایی یا میان وعده میل شود، از ورز دادن آرد گندم کامل، حبوبات، برگ شنبلیله، ماست، روغن، خمیر زنجبیل، خمیر فلفل سبز، پودر زردچوبه، پودر فلفل قرمز، پودر زیره درست می شود. پودر گشنیز و نمک و سپس به روش معمول چاپاتی درست می شود، می تواند صبحانه، ناهار، شام یا میان وعده شما باشد.

به طور خلاصه، تنقلات گجراتی به دلیل ،یب منحصربه‌فرد ادویه‌ها، طعم‌های تند، و ،یب‌های لذت‌بخش محبوب هستند، برای افرادی که سبک زندگی پرمشغله‌ای دارند و همچنین می‌خواهند سالم غذا بخورند، من، هستند، این میان‌وعده‌ها گزینه‌ای عالی هستند. از همه مهمتر، بدن خود را تغذیه کنید و از اه، کاهش وزن خود با میان وعده های مفیدی حمایت کنید که هوس های شما را بدون از بین بردن پیشرفت شما ارضا می کند و برنامه های رژیم غذایی در رژیم زیبایی راتی به شما کمک می کند تا با استراتژی های درست نیز به اه، خود برسید. دانلود کنید برنامه زیبایی Rati برای دسترسی به برنامه های غذایی ما

5 میان وعده محبوب ماهاراشتریایی که مانع از کاهش وزن نمی شود
10 میان وعده عصر برای کاهش وزن
منبع: https://makeupandbeauty.com/gujarati-snacks-shedding-pounds/