5 نکته شگفت انگیز برای سوزاندن چربی در خانه


اشتباه نکنید، کاهش وزن در خانه شما شروع می شود، از آشپزخانه شما، نه در یک باشگاه ورزشی گران قیمت یا با یک بطری مکمل چربی سوز. درک ساده این که می تو،د فرآیند چربی سوزی را از خانه خود آغاز کنید، می تواند شما را به کشف فرصت های جدید برای دستیابی به هدفتان سوق دهد. در این مقاله، نکات جالبی را که راه‌های موثر، مقرون به صرفه و پایدار برای کاهش وزن هستند، فهرست می‌کنیم. در ادامه بخو،د:

5 نکته جالب برای سوزاندن چربی در خانه

1. خوردن یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین، فیبر و چربی های سالم:

این مواد مغذی می توانند به شما کمک کنند برای مدت طول، تری احساس سیری کنید و میل به غذاهای ناسالم را کاهش دهید. به ،وان مثال، مصرف مقدار کافی پروتئین برای کاهش وزن مهم است، زیرا سیری را افزایش می دهد زیرا سیر کننده تر از کربوهیدرات است. بدن شما برای هضم و پردازش پروتئین در مقایسه با سایر درشت مغذی ها به انرژی بیشتری نیاز دارد. این اثر حرارتی غذا می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد. همچنین هنگام کاهش وزن، خطر کاهش توده عضل، همراه با چربی وجود دارد. مصرف پروتئین کافی می تواند به حفظ بافت عضل، کمک کند، که برای حفظ سرعت متابولیسم بالاتر ضروری است. به همین ترتیب، هضم غذاهای پر فیبر به مدت زمان بیشتری طول می کشد، که به شما کمک می کند برای مدت طول، تری احساس سیری کنید و پرخوری را کاهش دهید. همچنین، از چربی‌های سالم نترسید – چون چربی‌ها به کندی هضم می‌شوند، به شما کمک می‌کنند احساس سیری کنید و میل به خوردن میان وعده را بین وعده‌های غذایی کاهش دهید. توجه داشته باشید که ویتامین های مهمی مانند A، D، E و K برای جذب من، در بدن به چربی نیاز دارند. گنجاندن چربی های سالم در وعده های غذایی، جذب بهتر مواد مغذی را تضمین می کند. چربی های سالم نقش مهمی در تولید و تنظیم هورمون دارند. هورمون های متعادل می توانند به مدیریت وزن کمک کنند. حال، اگر می‌خواهید به شدت وزن کم کنید، از مشکل جستجوی غذاهای حاوی پروتئین، فیبر و چربی‌های سالم خلاص شوید. در رژیم زیبایی راتی، ما قبلاً برنامه‌های غذایی طراحی کرده‌ایم که از این مواد مغذی برای کمک به شما در دستیابی به اه، کاهش وزن خود استفاده می‌کنند.

2. چربی ها را در خانه با HIIT از بین ببرید:

بدون تج،ات تمرینی در خانه، تمرینات HIIT (تمرینات تن، با شدت بالا) در مقایسه با تمرینات کاردیو به سوزاندن چربی بیشتر کمک می کند. این به این دلیل است که حتی پس از اتمام روتین HIIT، بدن شما به دلیل افزایش مصرف ا،یژن به سوزاندن کا،ی ادامه می دهد و متابولیسم را در طول روز بالا نگه می دارد. تعجب خواهید کرد اگر بد،د پس از یک تمرین 30 دقیقه ای HIIT می تو،د تا 100 کا،ی در ساعت به مدت 24 ساعت بسوز،د. HIIT همچنین آنزیم هایی را که مسئول چربی سوزی هستند تقویت می کند و همچنین سطح آنزیم های تولید کننده چربی را کاهش می دهد. تمرینات HIIT برای خانم های پرمشغله عالی هستند زیرا در زمان کمتری چربی و کا،ی بیشتری می سوزانند. شما می تو،د تمرینات HIIT را از 5 دقیقه تا 45 دقیقه انجام دهید. این بدن شما را وارد یک فرآیند «پس از سوزاندن» می‌کند که طی آن مدت‌ها پس از اتمام ورزش به سوزاندن کا،ی ادامه می‌دهد، این خبر فوق‌العاده‌ای نیست! همچنین برای انجام ورزش HIIT نیازی به هیچ وسیله ای نیست و می تو،د آن را در راحتی و آسایش منزل خود انجام دهید. در اینجا “7 دقیقه تمرینات HIIT چربی سوزی که می تو،د در خانه انجام دهید” آورده شده است.

3. به طور کامل از غذاهای شیرین و فرآوری شده خودداری کنید:

این غذاها اغلب پر کا،ی، کم مواد مغذی هستند و می توانند منجر به افزایش وزن شوند. به جای آن به غذاهای کامل و غنی از مواد مغذی بروید. به ویژه شکر دارای کا،ی خالی است، با شاخص گلیسمی بالا، قند خون را افزایش می دهد، باعث ترشح انسولین می شود که به ،ه خود ذخیره کا،ی اضافی را به ،وان چربی تسهیل می کند. همچنین این دلیل شماره یک است که چرا نمی تو،د چربی شکم خود را از بین ببرید. شکر را به هر شکلی حذف کنید، از شکر سفید تصفیه شده تا آنهایی که از طریق غذای فرآوری شده/غذاهای ناسالم به رژیم غذایی شما راه پیدا می کنند.

4. بیشتر بخوابید، استرس کمتری داشته باشید:

خواب کمتر و استرس بیشتر به شدت با افزایش چربی شکم و افزایش وزن مرتبط است. خواب ضعیف با افزایش وزن و افزایش اشتها مرتبط است، زیرا می تواند هورمون های تنظیم گرسنگی مانند گرلین و لپتین را مختل کند. کمبود خواب همچنین می تواند منجر به خستگی، کاهش انگیزه برای فعالیت بدنی و انتخاب نامن، غذا شود. استرس باعث ترشح کورتیزول می شود، هورمونی که با افزایش اشتها و هوس، به ویژه برای غذاهای پرکا،ی مرتبط است. افزایش مزمن سطح کورتیزول می تواند تنظیم طبیعی اشتها را مختل کند و منجر به پرخوری و افزایش وزن، به ویژه در ناحیه شکم شود. بنابراین، خواب را در اولویت قرار دهید و سعی کنید استرس را کاهش دهید.

5. بیشتر فعال شوید، از سبک زندگی بی تحرک خارج شوید:

داشتن یک سبک زندگی کم تحرک با حداقل فعالیت بدنی می تواند به ایجاد چربی شکم کمک کند. ورزش ن، مصرف کا،ی را کاهش می دهد، متابولیسم را کاهش می دهد و باعث افزایش وزن، به ویژه در ناحیه می، می شود. بنابراین، برای تسریع روند چربی سوزی، تحرک بیشتری داشته باشید، از نشستن طول، مدت پشت میز کار خودداری کنید، تا حد امکان روی پا باشید. همچنین بخو،د: “8 راه آسان برای رفع متابولیسم و ​​سوزاندن کا،ی اضافی.”

به طور خلاصه، ثبات در کاهش وزن و حفظ آن کلید اصلی است. سعی کنید به طور منظم ورزش کنید و در طول زمان یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. با هوشیاری غذا بخورید و با هر وعده غذایی کنترل سهم را تمرین کنید. برای کاهش وزن، باید کا،ی کمتری مصرف کنید و کا،ی بیشتری بسوز،د، بنابراین غذاهای سالم را در وعده های محدود مصرف کنید و یک سبک زندگی فعال داشته باشید تا دچار کمبود کا،ی شوید. اکنون، می تو،د این مسئولیت را که باعث کمبود کا،ی می شود، به رژیم زیبایی راتی بسپارید.

7 دقیقه تمرین چربی سوزی HIIT که می تو،د در خانه انجام دهید
8 راه آسان برای رفع متابولیسم و ​​سوزاندن کا،ی اضافی
منبع: https://makeupandbeauty.com/mind،ing-tips-burn-،-،me/