6 ایده برای شام پر پروتئین برای کاهش وزن


بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند که کاهش وزن مست،م حذف وعده های غذایی و محرومیت از غذا است. به جای گرسنگی، خوردن نوع غذای من،، در بخش من،، می تواند به کاهش وزن کمک کند. در واقع، شما می تو،د هر وعده غذایی را با مغذی، متعادل و همچنین غنی از پروتئین، به نفع خود تبدیل کنید. زمان شام، در هند، زم، است که خانواده ها می نشینند و با هم وقت می گذرانند و اتفاقات روز را در یک وعده غذایی مجلل به اشتراک می گذارند. اگر زمان شام را فرصتی برای گذراندن وقت باکیفیت با خانواده و عزیزان می‌د،د، پیشنهاد می‌کنیم صرفاً به این دلیل که می‌خواهید چند پوند اضافه وزن کم کنید، شام را حذف نکنید. کاری که می تو،د انجام دهید این است که وعده های غذایی خود را غنی از پروتئین کنید و شانس چربی سوزی خود را افزایش دهید. از آنجایی که پروتئین نسبت به کربوهیدرات ها سیر کننده تر است، می تواند به شما کمک کند برای مدت طول، تری احساس سیری کنید و احتمال پرخوری یا میان وعده های بعدی را کاهش دهید. با تقویت احساس سیری، پروتئین می تواند به کنترل بهتر اشتها و کاهش دریافت کا،ی به طور کلی کمک کند. علاوه بر این، پروتئین برای هضم و متابولیسم به انرژی بیشتری نیاز دارد (اثر حرارتی بالا)، این بدان م،است که بدن شما کا،ی بیشتری را در طول هضم وقتی که غذاهای غنی از پروتئین مصرف می کنید، می سوزاند. با در نظر گرفتن همه این عوامل، یک شام با غذاهای غنی از پروتئین می تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد و به شما کمک کند در مسیر خود بم،د و به طور موثرتر به اه، خود برسید. در این پست، 6 ایده شام ​​پر پروتئین را برای افزایش کاهش وزن فهرست می کنیم.

ایده های شام پر پروتئین

1. دال شوال:

دال‌های هندی (تور، ماسور، ماتکی، چانا، مونگ و غیره) دارای کربوهیدرات‌های دیر هضم همراه با محتوای پروتئین و فیبر بالا هستند که ،یب اصلی دال چاوال را برای کاهش وزن من، می‌سازد. فقط کنترل بخش را تمرین کنید، و همه شما خوب هستید. با این حال، ما پیشنهاد می کنیم که به دلیل داشتن مشخصات کربوهیدرات پیچیده بهتر، برنج سفید صیقلی معمولی را با انواع قهوه ای جایگزین کنید.

2. Proso Millet Pulao (Chena Bajra Pulao):

ارزن پروسو دارای بالاترین میزان پروتئین در بین ارزن است و همچنین یک گزینه غنی از گلوتن و مواد مغذی است. با استفاده از این ارزن همراه با سبزیجات و ادویه جات کامل می تو،د پولائو درست کنید. آن را با رایتا یا ترشی کنار هم سرو کنید. همچنین بخو،د: “کوتکی و ارزن های شگفت انگیز دیگر برای کاهش وزن.”

3. مرغ کبابی با سبزیجات سوخاری:

این دانش عمومی است که مرغ منبع بسیار خوبی از پروتئین غیر گیاهی است. آن را با سبزیجاتی مانند فلفل دلمه ای، کدو سبز، هویج و غیره ،یب کنید، می تو،د بهترین های هر دو دنیا را داشته باشید.

4. کاسه ماهی سالمون و کینوا:

ماهی سالمون و ماهی تن نیز منابع غنی از پروتئین کم چرب هستند. در ،یب با کینوا، آنها یک گزینه شام ​​با پروتئین بالا را تشکیل می دهند. همچنین می تو،د سبزیجات بخارپز شده مانند بروکلی، مارچوبه و هویج را اضافه کنید. با کمی سس ماست یون، کم چرب یا کمی سبزی تازه کار را به پایان برس،د. خودشه! تهیه آن آسان و بسیار مغذی است، این یک وعده غذایی سیر کننده است.

5. روتی با مطر پنیر سبزی:

نه ماسالا کره پنیر، فقط یک ماتار ساده با پنیر کاری. روتی را بدون روغن آماده کرده و با نخود سبز و پنیر دلمه (هر دو سرشار از پروتئین) میل کنید. Matar paneer یک غذای محبوب در شمال هند است که نخود سبز و پنیر (پنیر هندی) را در یک سس غنی از گوجه فرنگی ،یب می کند. اگر می‌خواهید در شب از خوردن نخود سبز خودداری کنید، می‌تو،د پالک پنیر نیز بخورید.

6. روتی با آلو چوله:

این هم سبزی پر پروتئین با روتی – کاری نخود سیب زمینی! آلو چوله نخود را با سیب زمینی در یک کاری خوش طعم ،یب می کند. برای درست ، سبزی از حداقل روغن استفاده کنید و در حین درست ، روتیس از روغن آن صرف نظر کنید. همچنین بخو،د: “آیا نخود برای کاهش وزن مفید است؟”

جدای از اینها، برنامه های رژیم غذایی Rati Beauty طیف وسیعی از دستور العمل های شام را ارائه می دهند که به طور خاص برای کاهش وزن سریعتر ایجاد شده اند. این دستور العمل ها به طور متفکرانه ای ساخته شده اند تا تغذیه متعادلی را ارائه دهند و در عین حال میزان کا،ی دریافتی را کنترل کنند. با تمرکز بر مواد سالم و غنی از مواد مغذی، برنامه های رژیم غذایی راتی بیوتی اطمینان حاصل کنید که شام ​​رضایت‌بخش و خوشمزه باقی می‌ماند و باعث می‌شود که به یک روال غذایی سالم پایبند باشید. برای برنامه های رژیم کاهش وزن خود، در برنامه زیبایی Rati مش، شوید و همین الان سفر کاهش وزن خود را شروع کنید.

10 چیز برشته شده به ،وان میان وعده برای کاهش وزن
آیا نخود برای کاهش وزن مفید است؟
منبع: https://makeupandbeauty.com/high-protein-dinner-ideas-weight-loss/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با