6 دلیل واقعی که بدن شما میل به شکر دارد


شکلات، بستنی، آب نبات، کلوچه، گلاب جامون، دسر – آیا هر چند ساعت یک بار هوس خوردن این خوراکی های شیرین را دارید؟ مصرف بیش از حد قند در روز نه برای سلامتی و نه برای اه، کاهش وزن شما مفید است. مشکل واقعی شکر این است که به هر غذای دیگری اضافه می شود – از سس گرفته تا غلات صبحانه، از آب نبات تا نان ساندویچ، و این به این دلیل است که شکر باعث می شود همه چیز بسیار خوشمزه شود. مصرف بیش از حد قند منجر به افزایش وزن سریعتر و دلیل شماره 1 تجمع چربی شکم می شود. قند بیش از حد نیز خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری قلبی و حتی سرطان را افزایش می دهد. اما تا آنجا که ممکن است تلاش کنید، مقاومت در برابر شکر به دلیل ماهیت اعتیادآور آن دشوار می شود و برخی مطالعات اعتیاد به قند را با برخی مواد مخدر مانند کوکائین مقایسه می کنند. این به این دلیل است که به نظر می رسد شکر همان نوع منطقه پاداش را در مغز فعال می کند که داروها. همه گفته‌ها و انجام‌ها، در مورد 5 دلیل واقعی که بدن شما میل به شکر دارد و اینکه در مورد آن چه باید کرد بخو،د:

دلایل واقعی برای اینکه بدن شما میل به شکر دارد

اما چرا شکر اعتیاد آور و مقاومت ناپذیر است؟

هنگامی که قند وارد بدن می شود، ناحیه ای از مغز به نام «سیستم دوپامین مزولیمبیک» را فعال می کند که به ،وان «مرکز پاداش» نیز شناخته می شود، انتقال دهنده های عصبی احساس خوب مانند دوپامین را آزاد می کند که به ،ه خود باعث ایجاد حس لذت می شود و ما را برانگیخته می کند. به سراغ غذاهای حاوی قند بیشتری بروید تا همان احساس لذت را تجربه کنید. کارشناسان می گویند هوس خوردن شیرینی جات و مواد قندی برای یافتن انگیزه ای برای تحریک مرکز پاداش مغز است.

اکنون به دلایل واقعی میل بدن شما به قند می پردازیم:

1. شما بیش از حد شکر مصرف می‌کنید: همانطور که قبلاً اشاره کردیم، شکر سیستم پاداش را فعال می‌کند و دوپامین (که یک ماده شیمیایی حس خوب است) آزاد می‌کند و برای دریافت مکرر این دوپامین، بدن ما را وادار به مصرف بیش از حد شکر می‌کند. و دوباره فقط مصرف شکر را کاهش دهید و خواهید دید که هوس آن نیز به شدت کاهش می یابد.

2. شما تحت استرس بیش از حد هستید: مطالعات مختلفی وجود دارد که ارتباط قوی بین سطوح بالای هورمون استرس کورتیزول برای افزایش میل به قند پیدا کرده است. علاوه بر این، گرلین، که هورمون گرسنگی است، تحت استرس مزمن نیز افزایش می یابد. وقتی هوس شدید، تکنیک های کاهش استرس مانند گوش دادن به موسیقی، پیاده روی یا دویدن، دنبال ، یک سرگرمی جدید را امتحان کنید، و تفاوت را متوجه خواهید شد.

3. کمبود کروم و منیزیم: مطالعات نشان داده است که کمبود برخی مواد معدنی می تواند باعث ایجاد هوس شود. و میل به شکر در واقع می تواند ناشی از کمبود کروم و منیزیم باشد. به همین دلیل است که داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است و هنگام تلاش برای کاهش وزن، به رژیم Rati Beauty برای برنامه های رژیم لاغری شما که با برنامه های غذایی تغذیه و همچنین سلامتی را در نظر می گیرد.

4. رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات های تصفیه شده: رژیمی که عمدتاً با کربوهیدرات های تصفیه شده پر شده باشد، قند خون را افزایش می دهد، واکنش شدید انسولین را تحریک می کند، و هنگامی که قند اضافی مراقبت شود، کاهش بعدی می تواند نیاز فوری به یک رژیم غذایی سریع را ایجاد کند. افزایش انرژی، و هیچ چیز بهتر از شکر وجود ندارد که آن انرژی فوری را به شما بدهد. کاهش کربوهیدرات های تصفیه شده، افزایش مصرف پروتئین و فیبر می تواند به تثبیت قند خون کمک کند تا این افت و تقاضای بعدی برای دوباره سازی رخ ندهد.

5. مصرف بیش از حد نمک: غذاهای فوق فرآوری شده و غذاهای رستور، می‌توانند به‌طور چشمگیری سرشار از سدیم/نمک باشند و گاهی اوقات این دلیل اصلی میل شما به شکر است.

6. محرومیت از خواب: هنگامی که شما در مورد خواب به خطر می افتید، بر سلامت رو، و همچنین جسمی تأثیر می گذارد. کمبود خواب باعث افزایش هورمون گرسنگی “گرلین” و هورمون استرس “کورتیزول” می شود که هر دو ولع مصرف شکر را افزایش می دهند. شاید باید قدرت اراده را سرزنش نکنید، در عوض ۷ ساعت مستقیم بخوابید تا هوس قند را کنترل کنید.

به طور خلاصه، برای جلوگیری از هوس، یک رژیم غذایی متعادل، حاوی پروتئین، فیبر و چربی های سالم مصرف کنید. اگر به شدت در تلاش برای کاهش وزن هستید، برنامه های غذایی سالم برای کاهش وزن را در رژیم زیبایی راتی بیابید. نوشیدن چای بابونه، چای ن،اع فلفلی، چای رویبوس و غیره بعد از شام می تواند به کاهش هوس شکر کمک کند. مهمتر از همه، شما همیشه میل به شکر را با چیدن میوه های تازه یا خوردن چند مربع شکلات تلخ برطرف می کنید.

12 راه ساده برای حذف کربوهیدرات های تصفیه شده از رژیم غذایی
۷ غذایی که به کاهش هوس شدید کمک می کند
منبع: https://makeupandbeauty.com/real-reasons-،y-craving-sugar/