7 کاری که اگر هنگام رژیم گرفتن احساس خستگی می کنید انجام دهید


بنابراین، یک روز تصمیم گرفتید وزن اضافی خود را کاهش دهید و فکر کردید که پیروی از یک برنامه رژیم غذایی تصادفی از اینترنت، کاهش هر چه بیشتر کا،ی و رفتن شدید به باشگاه، همه مشکلات شما را حل می کند. اما پس از چند روز تلاش بدون هیچ نتیجه قابل توجهی، تنها چیزی که احساس می کنید خستگی است – و این همان چیزی است که به ،وان «خستگی رژیم غذایی» شناخته می شود. این احساس فرسودگی است که ممکن است زم، رخ دهد که برای مدت طول، از یک رژیم غذایی بسیار محدود پیروی کرده باشید. اگر شما نیز این نوع خستگی را تجربه می کنید، کارهایی وجود دارد که می تو،د برای بازیابی انرژی خود انجام دهید، در حالی که همچنان برای سوزاندن چربی اضافی تلاش می کنید. برای دانستن بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید:

5 کاری که اگر هنگام رژیم گرفتن احساس خستگی می کنید انجام دهید

1. در زمان های برنامه ریزی شده غذا بخورید: برای جلوگیری از کاهش کامل سطح انرژی، در زمان های مشخص غذا بخورید. کا،ی را به تنهایی کاهش ندهید، کا،ی کافی برای تامین انرژی مورد نیاز بدن مصرف کنید. اگر همه اینها بیش از حد به نظر می رسد – باید برنامه های رژیم غذایی شگفت انگیز ما را در برنامه Rati Beauty بررسی کنید که رابطه شما با غذا را تغییر می دهد و همه برنامه ریزی ها را از طرف شما انجام می دهد. برنامه های رژیم غذایی Rati Beauty به شما می گوید که چه چیزی بخورید، چه مقدار بخورید، چه زم، بخورید بدون اینکه در پایان روز احساس خستگی کنید – و در پایان روز موفق به کاهش وزن شوید.

2. غذاهای غنی از مواد مغذی بخورید: بزرگترین مشکلی که مردم در هنگام رژیم گرفتن ناگه، با آن مواجه می شوند – آنها دچار کمبودهای مختلف تغذیه ای می شوند و کمبود مواد مغذی می تواند سطح انرژی و متابولیسم بدن را کاهش دهد. در حین رژیم، مهم است که مطمئن شوید به اندازه کافی مواد مغذی ضروری برای حفظ عملکرد بدن خود مانند پروتئین، فیبر، کربوهیدرات‌های پیچیده، ویتامین‌ها، مواد معدنی و حتی چربی‌های سالم دریافت می‌کنید و همه اینها از رژیم غذایی متعادل ناشی می‌شوند. بنابراین، مطمئن شوید که غذایی که به صورت روزانه می خورید سرشار از مواد مغذی است. گرفتار رژیم های مد روز نشوید. همچنین بخو،د: “12 نکته شگفت انگیز برای رعایت رژیم غذایی برای کاهش وزن.”

3. هیدراته بم،د: کم آبی می تواند انرژی را کاهش داده و باعث خستگی شود. مطمئن شوید که در طول روز به اندازه کافی آب می نوشید تا انرژی بدن را حفظ کنید. از نوشیدنی‌های شیرین، نوشیدنی‌های شیرین، نوشابه‌ها و غیره خودداری کنید، – هر روز حداقل ۲ لیتر آب بنوشید، در تابستان بیشتر.

4. به اندازه کافی بخوابید: کم خوابی نه تنها می تواند منجر به خستگی روز بعد شود، بلکه در نهایت با اشتهای زیاد همراه با افزایش هوس برای غذاهای پر شکر و پرچرب مواجه خواهید شد. بنابراین، مطمئن شوید که هر شب به اندازه کافی خواب باکیفیت دارید تا سطح انرژی خود را بازیابی کنید. 7 تا 9 ساعت خواب در شب را هدف قرار دهید و یک روال خواب ثابت ایجاد کنید.

5. استرس را مدیریت کنید: هیچ ، در این مورد صحبت نمی کند – اما رژیم غذایی شدید می تواند استرس زا باشد و استرس مزمن می تواند منجر به خستگی شود. در مدیریت استرس شرکت کنید – آنچه را که به کاهش استرس کمک می کند پیدا کنید – رقص، آواز خواندن، پیاده روی، یوگا یا هر تکنیک تمدد اعصاب دیگری برای حمایت از سطح انرژی شما.

6. فعالیت بدنی منظم داشته باشید: باور کنید یا نه، ورزش با شدت متوسط ​​می تواند با بهبود گردش خون و افزایش سطح اندورفین به افزایش سطح انرژی شما کمک کند. پیاده روی، آهسته دویدن، ورزش 3 تا 5 بار در هفته می تواند فواید شگفت انگیزی برای سلامت جسمی و روحی داشته باشد.

7. کیفیت رژیم غذایی خود را در نظر بگیرید: اگر از رژیمی پیروی می‌کنید که بسیار محدودکننده است یا کل گروه‌های غذایی را حذف می‌کند، ممکن است تغذیه کافی نداشته باشد و منجر به خستگی شود. مطمئن شوید که از یک رژیم غذایی متعادل استفاده می کنید، به ،وان مثال، برنامه های رژیم غذایی در Rati Beauty شامل انواع غذاها از همه گروه های غذایی برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن برای انرژی و سوزاندن چربی به طور همزمان باشید. برای جزئیات بیشتر اپلیکیشن Rati Beauty را دانلود کنید.

به طور خلاصه، اگر هنگام رژیم گرفتن بیش از حد احساس خستگی می کنید، ممکن است نشانه آن باشد که بدن شما به استراحت بیشتری نیاز دارد. استراحت کافی داشته باشید، غذای سالم بخورید، به طور مداوم ورزش کنید، مراقبت از خود را تمرین کنید و در این فرآیند وزن کم کنید.

12 نکته شگفت انگیز برای رعایت رژیم غذایی برای کاهش وزن
8 کاری که باید در یکشنبه انجام دهید تا در طول هفته وزن کم کنید
منبع: https://makeupandbeauty.com/feel-exhausted-while-dieting/