8 روشی که غذا خوردن بی فکر مانع از کاهش وزن می شود


آیا متوجه شده اید که چگونه هنگام تماشای تلویزیون یا در حین پرخوری در اینستاگرام، مدت بیشتری غذا می خورید؟ بدون اینکه متوجه بشید وارد وعده های دوم و سوم میشید! خوردن غذا در حین تماشای تلویزیون تنها یک نمونه از غذا خوردن بی فکر است که می تواند شما را از کنترل وعده غذایی جلوگیری کند، که هر دو منجر به دریافت بیش از حد کا،ی و افزایش وزن قریب الوقوع می شود. غذا خوردن بدون فکر می تواند به ،وان یک مانع بزرگ برای افرادی باشد که سعی در کاهش وزن دارند، زیرا در حین انجام این کار، افراد ممکن است سریع غذا بخورند، مقادیر بیشتری از مقدار لازم مصرف کنند، یا از روی عادت یا بی حوصلگی به جای گرسنگی واقعی، میان وعده بخورند. همچنین، هنگامی که ما بدون فکر غذا می خوریم، ممکن است سیگنال های سیری و سیری را ثبت نکنیم، که منجر به قطع ارتباط بین نیازهای واقعی بدن و دریافت غذا می شود. آگاه شدن از عادات غذایی بدون فکر و تمرین روش های غذایی آگاهانه، مانند آهسته غذا خوردن، توجه به نشانه های گرسنگی و سیری، و مزه خوردن هر لقمه، می تواند به افراد کمک کند تا انتخاب های آگاهانه تری در مورد غذا و اینکه چه چیزی و چه مقدار می خورند داشته باشند. در این مقاله، ما به شما کمک می‌کنیم تا 8 روشی که خوردن بی‌ذهن مانع از کاهش وزن می‌شود را شناسایی کنید:

5 روشی که غذا خوردن بی فکر مانع از کاهش وزن می شود

1. غذا خوردن در جلوی صفحه تلویزیون/تلفن: چه در حال تماشای تلویزیون باشد، چه در حال پیمایش در تلفن خود، خوردن غذا در حالی که تمرکز کامل روی صفحه نمایش است، منجر به خوردن بی فکر می شود. ممکن است به طور کامل متوجه میزان غذای خود شوید، شانس طعم دادن به غذا و همچنین شمارش کا،ی دریافتی را از دست بدهید. بنابراین، بدون حواس پرتی غذا بخورید، و این شروع خوبی برای ایجاد یک رابطه سالم با غذا خواهد بود.

2. غذا خوردن عاطفی: خوردن احساسی زم، رخ می دهد که افراد بدون توجه به گرسنگی واقعی به دنبال آرامش باشند یا با مصرف غذا استرس، ضربه یا احساسات ناخوشایند را کاهش دهند. متأسفانه، افرادی که احساساتی می خورند، تمایل دارند به سمت غذاهای پرچرب، قندی و پر کا،ی که مملو از مواد ناسالم مانند چربی های ترانس هستند، گرایش پیدا کنند. این الگوی تکیه بر غذا به ،وان مک،سم مق، می تواند به سرعت بر زندگی فرد مسلط شود و منجر به چاقی و افزایش حساسیت به شرایطی مانند دیابت نوع 2 و بیماری قلبی شود. در عصر پر استرس امروزی، عادات غذایی ناسالم و پرخوری به طور فزاینده ای رایج شده است زیرا افراد به دنبال آرامش از طریق غذا هستند. استفاده از غذا به ،وان راهی برای کنار آمدن با احساساتی مانند استرس، بی حوصلگی، غم و اندوه یا اضطراب می تواند منجر به خوردن بی فکر شود. شما ممکن است بدون توجه به نشانه های گرسنگی جسمی غذا بخورید و از غذا به ،وان مزاحم یا آرامش استفاده کنید. همچنین بخو،د: “تغذیه احساسی – 14 نکته برای کنترل استرس خوردن برای کاهش وزن.”

3. غذا خوردن مستقیم از بسته ها و ظروف: باز ، کیسه تنقلات یا شیرجه رفتن در وان بستنی، می تواند تعیین میزان کا،ی مصرفی شما را دشوار کند. کنترل وعده غذایی حتی با غذاهای سالم ضروری است و با غذاهای پرچرب و پر کا،ی، باید مراقب وعده‌ها باشید.

4. خوردن در حین انجام چند کار: خوردن ناهار پشت میز کار، یا در حین مطالعه یا در حین کار می تواند توجه شما را از غذا منحرف کند. این می تواند منجر به غذا خوردن بی فکر شود، زیرا شما کاملاً از طعم، بافت و رضایت ناشی از خوردن آگاه نیستید، و همچنین از سیگنال سیری که بدن پس از برآورده شدن نیازهای انرژی خود ارسال می کند، آگاه نیستید. با سرعت آهسته غذا بخورید، نه با عجله، و نه در حین انجام چند کار.

5. غذا خوردن از روی عادت یا روتین: غذا خوردن در زمان‌های خاص یا در موقعیت‌های خاص از روی عادت، به جای پاسخ به گرسنگی، می‌تواند به خوردن بی‌اهمیت کمک کند. به ،وان مثال، گرفتن چیزی برای خوردن هر 2 ساعت یا در حین رانندگی در کنار فست فود، صرف نظر از اینکه واقعا گرسنه هستید یا نه، با خوردن آگاهانه همراه است.

6. برای غلبه بر ،الت: تنقلات بی فکر زم، رخ می دهد که شما غافلگیرانه به دنبال غذا می روید، فقط به این دلیل که کار دیگری برای انجام دادن وجود ندارد و احساس بی حوصلگی می کنید!

7. عدم کنترل وعده غذایی: ما همیشه معتقد بوده ایم که کنترل وعده غذایی برای ایجاد ،ری کا،ی به منظور کاهش وزن ضروری است. توجه ن، به اندازه وعده ها و سرو ، بیش از حد نیاز می تواند منجر به خوردن بی فکر شود. این امر به ویژه هنگام غذا خوردن در بیرون از منزل یا هنگام مصرف غذاهای از پیش بسته بندی شده یا فرآوری شده مرتبط است.

8. سریع غذا خوردن، نجویدن صحیح غذا: خوردن خیلی سریع بدون صرف زمان برای جویدن کامل و مزه ، هر لقمه می تواند منجر به خوردن بی فکر شود. به طور معمول حدود 20 دقیقه طول می کشد تا بدن بعد از شروع یک وعده غذایی احساس سیری و سیری را ثبت کند. در این مدت، سیستم گوارش هورمون هایی را آزاد می کند که سیگنال هایی را به مغز می فرستند که نشان می دهد شما به اندازه کافی غذا خورده اید و باید غذا نخورید. با این حال، سریع غذا خوردن می تواند منجر به پرخوری شود زیرا مغز زمان کافی برای دریافت این سیگنال ها را ندارد. بنابراین، مهم است که به آرامی غذا بخورید، غذای خود را به طور کامل بجوید و به بدن خود زمان لازم را بدهید تا تشخیص دهد چه زم، سیر شده است تا از پرخوری جلوگیری کنید.

به طور خلاصه، توجه بیشتر به این رفتارها و تمرین تکنیک های تغذیه آگاهانه می تواند به شما کمک کند تا رابطه سالم تری با غذا ایجاد کنید، از خوردن بی فکر جلوگیری کنید و وزن خود را با موفقیت کاهش دهید. دانلود کنید برنامه زیبایی Rati برای برنامه های غذایی که به کاهش وزن کمک می کند. با برنامه ما، می‌تو،د به برنامه‌های رژیم غذایی شخصی‌شده‌ای دسترسی داشته باشید که به شما کمک می‌کند آن پوندهای اضافی را به طور مؤثر و پایدار کاهش دهید. تیم کارشناسان ما برنامه های غذایی را با دقت طراحی کرده اند که متن، با نیازها و ترجیحات فردی شما طراحی شده است. چه گیاهخوار باشید، چه گیاهخوار باشید یا رژیم غذایی خاصی داشته باشید، اپلیکیشن Rati Beauty شما را تحت پوشش قرار داده است.

غذا خوردن احساسی – 14 نکته برای کنترل استرس خوردن برای کاهش وزن
8 منبع شگفت انگیز کا،ی های خالی که ممکن است از آنها غافل شوید
منبع: https://makeupandbeauty.com/mindless-eating-hampers-weight-loss-goals/